Kategorie
Tagi
dobresklepymotocyklowe.pl/wroclaw skok spadochronowy cena ze Strefą Baltic

Po połączeniu się swoistego receptora

Jeśli wszystkie wartości antygenu i przeciwciała są wysycone, wówczas tworzy się optymalny precypitat (optimal precipitate). W przypadku nadmiaru przeciwciała lub antygenu, w roztworze znajdują się wolne cząsteczki. Tworzą one wówczas rozpuszczalne związki, długo krążące w krwiobiegu (patrz: choroba posurowicza).

Po połączeniu się swoistego receptora z determinantą antygenową rola przeciwciała jest zakończona. Odpowiedź organizmu na pierwszy i drugi bodziec antygenowy

Po pierwszym wstrzyknięciu antygenu zwierzęciu zdrowemu przeciwciała nie ukazują się natychmiast – spostrzega się zawsze okres utajenia. Okres ten jest różny, zależy od rodzaju antygenu, podanej dawki, drogi podania, zwierzęcia doświadczalnego i czułości metody użytej do wykazania przeciwciał. W warunkach normalnych przeciwciała ukazują się około 6 dnia po szczepieniu, czasem można je wykryć wcześniej. Największe ich stężenie w surowicy stwierdza się po 2 tygodniach. Następnie miano powoli obniża się, utrzymuje się jednak dość długo w chorobach wirusowych.

Leave a Reply